درباره ما

امروزه اتلاف انزژی یکی از مهمترین مسائل کشورهای جهان است با وجود اینکه برخی از کشورها از جمله کشور عزیزمان از نظر منابع انرژی بسیار غنی می باشند اما با توجه به این که این منابع محدود پایان پذیر هستند ، استفاده نا مناسب ازآن می تواند صدمات جبران ناپذیری زا به چرخه اقتصاد وارد نماید.


نتایج پژوهش های انجام شده نشان می دهد که توسعه یافتگی ، با عوارض جدید و ناخواسته ای برای ساکنین مناطق شهری و روستایی همراه است که فرار از آن امکان پذیر نمی باشد . وجود این عوارض از قبیل (آلودگی صوتی ، آلودگی هوا و بوی نامطبوع ، مصرف زیاد آب و برق و استفاده از مواد شوینده جهت نظافت عمومی) اجتناب ناپذیر است. بنابراین باید با امکانات پیشرفته و پدیده های جدید از این عوارض جلوگیری کرد و هزینه های خانوار را کاهش داد.


در این خصوص بخش ساختمان با داشتن سهم حدودا 35 درصدی در مصرف انرژی یکی از صنایعی است که سهم بالایی را در این زمینه به خود اختصاص داده است.چندی است که بهینه سازی انرژی در بخش ساختمان مورد توجه دولت محترم جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و در این راستا سازمان های ذیربط اقدامات متعددی را در جهت کاهش اتلاف انرژی و تشویق مصرف کنندگان به استفاده از مصالح ساختمانی مناسب به عمل آورده اند .شایان ذکر است که 30% از اتلاف انرژی ساختمان از طریق پنجره ها صورت می گیرد که این مسئله استفاده از پنجره و شیشه های عایق را ضروری می نماید.


وجود پنجره های دوجداره آوند عصایی می تواند بخش قابل ملاحظه ای از این عوامل نامطلوب را کاهش دهد.